صنعت عمده فروشی B2B یک محرک قدرتمند است که به توسعه تجارت جهانی کمک می کند. تنها در ایالات متحده، صنعت عمده فروشی که فقط از حدود 750000 سازمان تشکیل شده است، در سال 2018 با افزایش 1.9 درصدی پیش بینی شده از سال 2018 تا 2023، 8.3 تریلیون دلار درآمد سالانه به دست آورده است.با در نظر گرفتن تعداد کمی از داده ها، بدون شک راه اندازی یک تجارت عمده فروشی B2B می تواند یک پیشنهاد تجاری سودآور برای هر کارآفرینی باشد! اگر در حال حاضر به طور فعال در پلت فرم عمده فروشی فعالیت می کنید، زمان نوآوری برای افزایش درآمد شرکت شما فرا رسیده است، و اگر اینطور نیستید، فرصت ها آن قدر بزرگ هستند که نتوان آنها را نادیده گرفت.

در این پست، دقیقاً می‌خواهیم به شما بگوییم این فرصت تریلیون دلاری چیست، چرا، و چگونه ها را همراه با چندین نکته مفید برای انتخاب یک پلت‌فرم عمده‌فروشی B2B با عملکرد و تولید بالا به شما توصیح دهیم.

عمده فروشی B2B چیست؟

به طور کلی، عمده‌فروشی B2B زیرمجموعه‌ای از تجارت بزرگتر B2B است، نوعی معامله آنلاین تجاری که بین شرکت‌ها وجود دارد، که اغلب شامل تولیدکننده و عمده‌فروش، یا عمده‌فروش و خرده‌فروش است.

به طور دقیق تر، شرکت های عمده فروشی B2B از تجارت به تجارت، محصولات را به صورت عمده اما منحصر به فرد به شرکت های دیگر می فروشند. در چنین زنجیره تأمین، شرکت خریدار یا از محصولات معمولاً برای مصرف یا تولید خود استفاده می کند یا آنها را در مقادیر کمتر به مشتریان فردی می فروشد.

روش های مختلفی برای طبقه بندی عمده فروشی وجود دارد. با این حال، دسته بندی های گسترده ای که توسط سرشماری تجارت عمده فروشی استفاده می شود،  عبارتند از:

تولید کننده عمده فروشی

تولیدکنندگان به منظور توزیع محصولات خودبه صورت عمده از این روش استفاده می کنند.

عمده فروشی تاجر

این مدل شرکت ها  عمدتاً به خرید، مرتب‌سازی و جابجایی محصولات در مقادیر نسبتاً زیاد و سپس فروش مجدد محصولات در مقادیر کمتر به خرده‌فروشان مشغول هستند. آنها با نام های مختلفی مانند عمده فروش، کارمند، توزیع کننده، عرضه کننده و غیره عرضه می شوند.

نمایندگان و کارگزاران

نمایندگان و کارگزاران واسطه های مستقلی هستند که به طور فعال در کارکردهای مذاکره خرید و فروش شرکت می کنند و در عین حال به نمایندگی از مشتریان خود اقدام می کنند. آنها تحت نام نمایندگان تولید، بازرگانان کمیسیون، دلالان، نمایندگان فروش و غیره هستند.

 

 

مزایای عمده فروشی B2B

از آنجایی که صنعت عمده فروشی B2B قرار است مقادیر زیادی از محصولات را از طریق ساختارهای معاملات بلندمدت انتقال دهد، مشاغل عمده فروشی B2B می توانند مقادیر متوسط سفارش ( میانگین ارزش سفارش: AOV) و حجم سفارش را در طول زمان به دست آورند. علاوه بر این، به دلیل ماهیت قرارداد طولانی مدت، ارزش زمانی عمر سفارش نیز افزایش می یابد.

آگاهی از برند را افزایش دهید

وظیفه اصلی عمده فروشی B2B این است که محصولات خود را به صورت عمده به خرده فروشان بدون واگذاری به واسطه دیگری بفروشد. شما می توانید محصولات پر فروش این خرده فروشان را شناسایی کنید و آن محصولات را به صورت عمده به آن ها دوباره و دوباره بفروشید، بنابراین در نهایت باعث می شود فرصت های زیادی در این زمینه بدست آورید.

حاشیه سود ثابتی را حفظ کنید

یکی دیگر از مزایای عمده فروشی بین مشاغل این است که عمده فروشان حاشیه سود ثابتی دریافت می کنند که معمولاً حدود 3-10٪ است. آنها نیازی به نگرانی در مورد حاشیه سود در این تجارت ندارند زیرا میزان سود حاصل از فروش مقدار خاصی از کالا به خرده فروشان را می توان دقیقاً ارزیابی کرد.

بهبود عرضه مازاد کنترل

در زنجیره تامین، عمده فروشان به عنوان محرکی عمل می کنند که می توانند نوسانات عرضه و تقاضا را بین تولید کننده و خرده فروش تعدیل کنند. هنگامی که تولیدکنندگان کالایی را تولید می کنند، باید آن را بفروشند تا سرمایه در گردش کافی داشته باشند، در حالی که گاهی اوقات خرده فروشان به دلیل کمبود بودجه نمی توانند کالا را به صورت عمده خریداری کنند. از این رو، این عمده فروشان هستند که به عنوان پلی عمل می کنند که این شکاف را بین تولیدکنندگان و خرده فروشان ایجاد می کند. حتی بیشتر، خرده فروشان B2B در تولید، فروش مجدد و مصرف به شدت به تامین کنندگان عمده فروشی خود متکی هستند.

 

 

Businessman with south korean won money bag and truck. Good salaries for drivers. Rising prices, global containers shortage crisis. High income of the transport business and the transport of goods.

چالش عمده فروشی B2B چیست؟

Global business logistics import export background and container cargo freight ship transport concept

تحول فناوری

اینترنت تأثیر زیادی بر عمده فروشی B2B داشته است، و قیمت عمده فروشی را رقابتی تر کرده و برای عمده فروشان ناکارآمد خطر ایجاد می کند. علاوه بر این، با استفاده از اینترنت، تولیدکنندگان و خرده‌فروشان تصور می‌کنند که واسطه‌ها را در فرآیند توزیع کاهش دهند. اگر عمده فروشان B2B نتوانند از مزیت تجارت الکترونیکی استفاده کنند، این حرفه برایشان ریسکی خواهد بود.

رقابت جهانی

رقابت بین المللی همراه با اکتشاف اینترنتی است که باز هم فشار نزولی بیشتری بر قیمت وارد می کند و بیشترین آسیب را به عمده فروشان کم حاشیه وارد می کند. اما اگر عمده‌فروشان بتوانند کسب‌وکار خود را به بازار جدیدی گسترش دهند و در عین حال هزینه‌ها را تحت کنترل خود نگه دارند، احتمالاً هر گونه ضرر فروش را جبران می‌کنند و احتمالاً فروش و سود را به طور کلی افزایش می‌دهند.

ادغام خرده فروشی

به دلیل رشد خرده‌فروشی‌های ملی، تعداد عمده‌فروشانی که به سوپرمارکت‌ها، لوازم الکترونیکی ، لوازم اداری و لوازم خانگی ارائه می‌کنند، کاهش یافته است. دو نوع عمده‌فروش وجود دارد که احتمالاً تغییرات را به بهترین نحو تحمل می‌کنند: آنهایی که به رشد خود ادامه می‌دهند و به یک پایگاه مشتری متنوع خدمت می‌کنند، و آنهایی که بر بازارهای خاص تمرکز می‌کنند و در آن جایگاه‌ها برتری می‌یابند.

 

ویژگی های ضروری برای پلت فرم عمده فروشی B2B

اگر می خواهید یک تجارت عمده فروشی B2B در تجارت الکترونیک راه اندازی کنید، احتمالاً با معضلاتی مانند انتخاب یک پلت فرم مناسب مواجه خواهید شد. گزینه های زیادی برای استفاده وجود دارد، اما ابتدا باید از عملکردهای ضروری که یک وب سایت B2B قرار است شامل شود آگاه باشید.

ساده برای استفاده

این امکان وجود دارد که مهمترین ویژگی که در یک پلتفرم B2B باید جستجو کرد، قابلیت استفاده باشد. به دلیل ویژگی های پیشرفته برای پیچیدگی تراکنش های B2B، مدیریت عملیات وب سایت برای مدیر بسیار چالش برانگیز است. بنابراین، ارائه این عملکردها در حالی که استفاده از آنها آسان است، کاملاً حیاتی است، به ویژه زمانی که می‌خواهید وضعیت نقل قول را تغییر دهید و داده‌های مشتری مانند تلفن، مالیات یا ایمیل را به‌طور خودکار به‌روزرسانی کنید.

عملکرد B2B

یک پلتفرم B2B در حالت ایده‌آل باید دارای ویژگی‌های تجارت الکترونیک B2B باشد که برای خریداران B2B ویژگی های سفارش انبوه و قیمت‌گذاری، تکرار سفارشات گذشته، موجودی کالا، مدیریت حساب، قابلیت‌های حمل و نقل/پرداخت متعدد، وجود داشته باشد.

سازگاری با موبایل

بیشتر و بیشتر تصمیم گیرندگان B2B از دستگاه های تلفن همراه خود به جای رایانه شخصی برای جستجوی راه حل ها و انجام تجارت آنلاین استفاده می کنند. عدم ارائه یک سفر ساده و روان به مشتریان به این معنی است که بسیاری از فرصت های تجاری را از دست خواهید داد. اطمینان حاصل کنید که وب سایت B2B شما برای فروش عمده باید به خوبی پاسخگو و عملکرد بالا در دستگاه های تلفن همراه باشد.

عملکرد بازاریابی

از آنجایی که عمده فروشان B2B قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید نیاز به سرمایه گذاری و مطالعه زیادی دارند، منبع غنی اطلاعات در مورد راه حل یا محصولاتی که ارائه می دهید به طور موثر به آنها در  خرید کمک می کند. علاوه بر این، این ابزار قدرتمند همچنین به متمایز شدن سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کند، که باعث افزایش دید برند و سپس افزایش فروش می شود. گزینه های زیادی برای نمایش در صفحه محتوا برای شما وجود دارد، از جمله نه تنها پست های وبلاگ، بلکه مطالعات موردی، مقالات صنعتی، و مقالات سفید، دستورالعمل ها ، تمامی این ها به عملکرد سایت شما کمک خواهد کرد.

ادغام ماژول شخص ثالث

چرا یک وب سایت برای وب سایت عمده فروشی B2B باید شامل ماژول های شخص ثالث باشد؟ به این دلیل است که برای مدیریت تمام نقاط تماس مشتری؛ ما نه تنها به خود وب سایت B2B بلکه به ویژگی های پیشرفته مانند ادغام با سایر ابزارها و پلتفرم ها نیز نیاز داریم. به دلیل این عملکردهای الحاقی، نقاط پیش فروش و تجربه پس از فروش به خوبی منتقل می شوند که منجر به رضایت بیشتر مشتریان در سایت شما می شود.

سخن نهایی

اگرچه عمده فروشی B2B درصد کمی از سهم بازار را به خود اختصاص می دهد، ارزشی که در طول زمان به ارمغان می آورد قابل توجه است. انجام تجارت در این زمینه در ابتدا چالش برانگیز به نظر می رسد، اما فضا برای توسعه هنوز وجود دارد. امیدواریم پس از خواندن پست ما، بتوانید بینشی واقعی در مورد عمده فروشی B2B و همچنین یک مرور مختصر از انتخاب بهترین پلت فرم عمده فروشی B2B داشته باشید.

اکوکارا
Logo
سبد خرید