مزایای عضویت در اکوکارا

1. حجم فروش بسیار بیشتر نسبت به تجارت با مشتریان عادی

اولین و بزرگترین مزیت بازاریابی از طریق سایت اکوکارا نسبت به دیگر بازاریابی‌های معمول حجم بالای مبادلات در آن است، انگار که صدها و یا هزاران مشتری در طول روز داشته‌اید!

 البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که فروش عمده در حجم زیاد معمولاً با تخفیف‌های متفاوتی همراه است. اما با این وجود نیز سوددهی این نوع فروش‌ها به مراتب بیشتر از حالت عادی است.

اگرچه پیدا کردن بازار هدف در این نوع بازاریابی کمی سخت‌تر است و انعقاد قراردادهای تجاری در این حالت پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ اما به این نکته توجه کنید که دستاوردهای این سختی‌ها در آینده چقدر مثبت خواهد بود.

در واقع شما با یک بار هماهنگی و بستن قرارداد با یک تجارت دیگر، کار را تمام کرده و فقط به فروش محصولات و سرویس‌هایتان به یک طرف قرارداد می‌پردازید. اما در حالت عادی، به جز اینکه برای جذب و پیدا کردن هرچه بیشتر مشتریان باید زمان و انرژی و هزینه صرف کنید، شما باید هزاران فروش جداگانه در چندین ماه ثبت کنید تا به یک قرارداد معمول در بازاریابی B2B برسید.

2. امکان همکاری و معاملات بلندمدت و دریافت سفارشات ثابت

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت دوم امکان ادامه همکاری و فروش‌های بلندمدت است. 

معمولاً تجارت‌هایی که به دنبال مواد اولیه، سرویس‌ها یا محصولات خاصی هستند، تمایل زیادی به استفاده از یک نوع سفارش ثابت و از یک کسب‌وکار باکیفیت دارند، این یعنی اگر شما محصول یا سرویس با کیفیتی ارائه می‌کنید، شانس اینکه یک همکاری بلندمدت با دیگر تجارت‌ها داشته باشید بسیار زیاد می‌شود. در این حالت شما از بابت سفارش‌های مشخص شده در طول روز، هفته یا ماه و شاید یک سال آگاه بوده و می‌توانید از مزیت داشتن سفارشات ثابت بهره‌مند شوید.

تقریباً همه تجارت‌های امروزی به نوعی وابسته به تجارت‌های دیگر هستند. این نیاز در زمینه‌های مختلفی دیده می‌شود و اگر شما بتوانید یکی از این نیازها را برای کسب‌وکارهای دیگر برطرف کنید، می‌توانید تا مدت طولانی با آن‌ها همکاری کنید.

3. با بازاریابی از طریق اکوکارا بیشتر از حالت معمول در معرض دید قرار می‌گیرید

عضویت و فعالیت در اکوکارا به کسب‌وکارهای شما کمک می‌کند که مخاطبین بسیار بیشتری از فعالیت شما آگاه شوند و در نتیجه بتوانید در شرایط خیلی بهتری برای توسعه و گسترش نام تجاری خود فعالیت کنید. همین مورد منجر به افزایش اعتبار برند و افزایش هرچه بیشتر اعتماد کاربران به کسب‌وکار شما می‌شود.

یکی از نکات قابل توجهی که باعث می‌شود تا نام برند شما در این نوع بازاریابی به طور مؤثری در بین دیگر مشتریان پخش شود این است که معمولاً برخلاف مشتریان ساده، همکاری و تعامل بین تجارت‌ها بسیار تنگاتنگ و در خیلی از موارد صمیمانه تر است.

تجربه نشان داده که فعالیت و تعاملات دو یا چندجانبه چند شریک تجاری با یکدیگر، منجر به معرفی و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتری شده است. این یعنی اگر شما با یک کسب‌وکار وارد معاملات تجاری شوید، شانس اینکه نام برند شما توسط آن تجارت به دیگر تجارت‌ها انتقال داده شود بسیار بیشتر از حالتی است که اقدام به فروش محصولات به مشتریان معمولی کنید، چرا که پیشنهادات یک تجارت مستقل به دیگر تجارت‌ها بازخورد بسیار بهتری نسبت به تعریف و تمجید یک مشتری ساده از کسب‌وکار شما دارد.

در حقیقت می‌توان گفت با کمک بازاریابی از طریق سایت اکوکارا می‌توان به شکل خیلی مناسبی از روش بازاریابی ویروسی بهره‌مند شد. با همه این تفاسیر می‌توان گفت که این نوع از بازاریابی قابلیت ایجاد موقعیت‌ها و فرصت‌های تجاری زیادی را دارا می‌باشد.

4. بازاریابی در زمان کمتر ولی با ابعاد خیلی بزرگ

زمان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای هر کسب‌وکار است. هدر دادن زمان از رایج‌ترین دلایل شکست تجارت‌های کوچک و بزرگ است.

در سایت اکوکارا زمانی که شما برای دریافت و آماده‌سازی سفارشات و ارائه آنها صرف می‌کنید خیلی کمتر از حالت عادی است، داشتن صف سفارشات ثابت و از پیش تعیین شده نقش مهمی در این مورد دارد.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهند کمپانی‌هایی که در این نوع بازاریابی فعالیت دارند، به خاطر صرفه‌جویی در زمان، حداقل 20 الی 25% بهره‌وری بیشتری دارند.

اینکه تعداد مشتریان شما در این نوع بازاریابی کمتر از مقدار عادی است، باعث می‌شود تا پروسه تکمیل سفارشات و ارسال آن‌ها برای سفارش‌دهندگان با سرعت خیلی بیشتری انجام شود.

5. کاهش مخارج بی‌رویه

از دیگر مزایای این تجارت در سایت اکوکارا ، می‌توان به کاهش هزینه‌ها در امر پیاده‌سازی آن‌ها اشاره کرد.

به خاطر اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌های شما در این نوع بازاریابی به صورت خودکار و از قبل برنامه‌ریزی شده انجام می‌شود، هزینه‌های زیادی نیز قابل صرفه‌جویی هستند.

آمار و ارقام نشان می‌دهند کمپانی‌های فعال در این حوزه چیزی بین 25 الی 30% هزینه‌های کمتری نسبت به شرکت‌های تجاری معمولی دارند.

یکی از این هزینه‌ها، مخارج مربوط به بحث پشتیبانی مالی است که در بازاریابی تجارت به تجارت نقش کمتری داشته و باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود، همچنین به خاطر حجم بالای سفارشات، هزینه تهیه مواد اولیه و یا موارد مشابه نیز برای شما خیلی کمتر از حالت عادی خواهد بود. این یعنی تولید بیشتر، سود بیشتر در کنار هزینه‌های کمتر.

6. استفاده از فیدبک‌های اصولی افراد حرفه‌ای

تحت هر شرایطی، ایجاد یک تجربه خرید خوب برای مشتریان باعث می‌شود تا آن‌ها به سراغ شما آمده و به نوبه خود نظرشان را در مورد شما و محصولات و سرویس‌هایتان به شما بگویند.

خب در این صورت ترجیح می‌دهید نظر یک مشتری ساده که مقدار محدودی از سرویس‌ها یا محصولات شما را تهیه کرده است بشنوید یا یک نظر حرفه‌ای و اصولی از یک کمپانی متعبر که خرید عمده‌ای از شما داشته است دریافت کنید؟

مسلماً انتخاب همه گزینه دوم خواهد بود، از جایی که این نظرات از سوی تجارت‌های فعال در حوزه کاری شما ارسال می‌شوند، این مورد نه تنها باعث دریافت پیشنهادات و انتقادات مفید و سازنده برای شماست بلکه از طرفی یک نوع تبلیغ خوب برای محصولات شما می‌باشد.

در حقیقت شما با ارائه محصولات خوب به کسب‌وکارهای دیگر، هم نظرات تخصصی در مورد محصولاتتان دریافت می‌کنید و هم با کمک همین نظرات در محدوده دید دیگر مشتریان قرار خواهید گرفت، حالا فکر کنید اگر این نظرات مثبت باشند چند مشتری مستعد دیگر نیز برای مشارکت با شما صف خواهند کشید.

7. کمک به پیدا کردن بازارهای جدید

فروش محصولات و سرویس‌ها به مشتریان معمولی فقط محدود به مردم عادی است، اما فروش به تجارت‌های دیگر، پنجره‌ای رو به دنیایی جدید از یک بازار پرتلاطم و پرمخاطب است.

پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم که با فعالیت در این حوزه، با تجارت‌های کوچک و بزرگ دیگری آشنا می‌شوید که هر کدام پتانسیل معرفی کردن شما به شرکت‌های تجاری دیگر را دارند، از طرف دیگر شما می‌توانید با راه‌اندازی یک فروشگاه مجازی در اکوکارا و فروش یکپارچه و آنلاین، راه خود را به بازارهای مختلف باز کرده و گستره‌ی فعالیت کاری خود را بیشتر و بیشتر کنید.

8. امکان پیش‌بینی وضعیت بازار

یکی دیگر از مزایای خوب اکوکارا این است که شما را در شرایطی قرار می‌دهد که در هرلحظه اطلاعات مفیدی از وضعیت بازار داشته باشید.

تعامل با دیگر تجارت‌ها باعث می‌شود تا شرایط کاری آنان را بسنجید و از همین طریق متوجه شرایط کنونی وضعیت بازارها شوید، این مسئله درضمن به شما کمک می‌کند که حتی برای برنامه‌های آینده خود نیز پیش‌بینی‌های بهتری داشته باشید.

درواقع شما با فعالیت در این سایت، به یک شبکه تجاری گسترده متصل شده و اطلاعات متعددی از وضعیت اقتصادی حاکم بر بازارهای مرتبط به دست می‌آورید، در ضمن اهمیت ارتباطات و همکاری‌های نزدیک با دیگر کسب‌وکارهای فعال در زمینه کاری شما را نیز نباید نادیده گرفت چرا که در این حالت شما همواره دارای دوستان و مشاورانی فعال و آشنا در اختیار خواهید داشت.

9. اکوکارا به شما اعتماد به نفس می‌دهد

بازاریابی از طریق اکوکارا شرایطی را فراهم می‌کند که در آن، هر دو طرف معامله به ویژه طرف فروشنده اعتماد به نفس زیادی داشته باشند.

چنین قراردادهایی از جایی که سنگین و حیاتی هستند، قراردادهای مهمی به شمار می‌روند که روند بازاریابی یک تجارت را دگرگون می‌کنند. اگر شما با یک تجارت دیگر وارد معامله‌ای تجاری شده و به آن‌ها در ازای دریافت هزینه یا کالاهای دیگر محصولات خود را ارائه کنید، برای مدت زمانی بلند سفارش‌هایی ثابت خواهید داشت.

این موضوع به تنهایی نشان‌دهنده اهمیت و کیفیت کار شما خواهد بود و به دنبال آن اعتماد به نفس شما نیز بیشتر می‌شود.

مورد بعدی در امان ماندن از شرایط نابسامان بازار است، وقتی با یک شریک تجاری برای مدتی طولانی قرارداد داشته باشید به نوعی از شرایط نامساعد بازار که هرازگاهی گریبان‌گیر تجارت‌های ریز و درشت می‌شود، در امان هستید و به نوعی بدون در نظر گرفتن شرایط نامناسب اقتصادی و شرایط نابسامان بازار شما به هر حال سفارشات ثبت شده‌ای دارید که می‌توانید برای کسب درآمد از آن‌ها استفاده کنید.

اکوکارا
Logo
سبد خرید