مدل کسب و کار B2B

مدل کسب و کار بیزنس به بیزنس چیست؟

در مدل (B2B) ارتباط بین دو یا چند سازمان، مؤسسه اقتصادی، تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان انواع مختلف کالای مصرفی، ارائه کنندگان انواع گوناگون خدمات و … مورد نظر است، در مدل B2B فرآیند ارتباطی بسیار باز و قابل انعطاف طراحی شده طوری که تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان کالاهای مختلف و فروشندگان و توزیع‌کنندگان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. 

این به معنی کاهش واسطه‌ها نیز هست. موضوعی که به نوبه خود باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود.

عوامل ذکر شده باعث گردیده است که این مدل به عنوان اصلی‌ترین مدل تجارت الکترونیکی در دنیای مدرن امروز به حساب آید.

در دنیای سنتی تجارت بیشتر شرکت‌ها فروش محصولات و تأمین مواد اولیه و خدمات مورد نیاز خود را از طریق شرکت‌ها یا بنگاه‌های تجاری که ممکن است یک شرکت بازرگانی، تولیدی، صنعتی، توزیعی باشد انجام می‌دهند، ولی در دنیای تجارت الکترونیک امکان استفاده از تکنولوژی در کنار روش سنتی به شرکت ها این اجازه را می دهد که بتوانند بازارهای جدیدتر و فروش بیشتری را داشته باشند.

 به بیان دیگر هر شرکتی نیاز به یک سری مواد اولیه و خدمات دارد و محصولات یا خدماتی را تولید می‌کند که ممکن است مواد اولیه و یا خدمات مورد نیاز شرکت دیگری باشد و این باعث به وجود آمدن یک زنجیره خرید و فروش بین شرکت‌ها می‌شود. 

مدیریت چنین زنجیره‌ای به دلیل تعداد زیاد شرکت‌ها باید توسط یک بانک اطلاعاتی وسیع انجام پذیرد که بهترین راه‌حل برای آن اینترنت و سایت های تخصصی مانند اکوکارا می‌باشد، که یافتن و ارتباط این شرکت ها را با ایجاد یک بستر اطلاعاتی انلاین به راحتی فراهم می کند.

سایت اکوکارا بستری است که علاوه بر آنکه بانک اطلاعات شرکت‌های مختلف و محصولات آن‌ها به صورت مجتمع در آن موجود می‌باشد، شامل تعریف قوانین و روش‌های مشترکی برای ارائه محصولات و ارسال سفارش می‌باشد. بدین معنی که شما می‌توانید به راحتی خریداران محصولات و یا فروشندگان مواد اولیه خود را در کنار هم ببینید و به صورت آنلاین برای آن‌ها درخواست بفرستید.

بر خلاف دیگر سایت های فعال در بازار ایران که معمولا رویکرد فروششان  به مصرف کننده نهایی است اکوکارا اولین سایت کاملا تخصصی برای ارائه خدمات نوین تجارت الکترونیک و پلی بین تامین کنندگان و مصرف کنندگان هدف انها و بلعکس  می باشد فرق این سایت با دیگر سایت ها ارتباط دو گروه تجاری و یا دو کسب و کار به یکدیگر هست.

اکوکارا
Logo
سبد خرید